Panduan Membeli Kereta

Denza B8 vs Jaguar I-Pace

Denza B8

Denza B8

Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace

Tidak lagi dijual — dipaparkan untuk rujukan

Kesimpulan

Hanya RM861 memisahkan kedua-dua model ini, tetapi penggunaannya di Malaysia sangat berbeza. Denza B8 menawarkan tujuh tempat duduk, tangki bahan api 91.5 liter dan jarak EV 100 km, jadi ia boleh membawa keluarga lebih besar tanpa bergantung sepenuhnya pada pengecasan awam. Namun, but 147 liternya agak terhad. Jaguar I-Pace pula ialah EV lima tempat duduk dengan bateri 90 kWh yang jauh lebih besar, jarak 440 km dan but 656 liter. Kedua-duanya menggunakan AWD dan boleh mencapai 100 km/j dalam 4.8 saat; Jaguar lebih sesuai untuk pemandu yang komited kepada penggunaan elektrik, manakala Denza mengutamakan kapasiti penumpang.

B8

Pilih Denza B8 jika anda memerlukan tujuh tempat duduk, fleksibiliti plug-in hybrid dan tayar ganti bersaiz penuh.

I-Pace

Pilih Jaguar I-Pace jika anda mahukan jarak EV 440 km dan but 656 liter dalam SUV lima tempat duduk yang lebih kecil.

Perbezaan utama

  • Harga: Denza B8 RM459,939; Jaguar I-Pace RM460,800.
  • Kuasa dan jarak: Denza B8 petrol plug-in hybrid dengan jarak EV 100 km; Jaguar I-Pace elektrik dengan jarak 440 km.
  • Bateri: Denza B8 36.8 kWh LFP; Jaguar I-Pace 90 kWh lithium-ion.
  • Ruang tempat duduk dan but: Denza B8 tujuh tempat duduk dan 147 liter; Jaguar I-Pace lima tempat duduk dan 656 liter.
  • Saiz: Denza B8 sepanjang 5,195 mm dan setinggi 1,905 mm; Jaguar I-Pace sepanjang 4,682 mm dan setinggi 1,565 mm.
  • Pengecasan DC dan cukai jalan: Denza B8 120 kW dan RM439 setahun; Jaguar I-Pace 100 kW dan RM545 setahun.

B8

  • Tujuh tempat duduk dengan baris kedua berkuasa yang boleh dilaras kecondongan dan digelongsorkan, serta ventilasi untuk baris ketiga.
  • Pengecasan DC 120 kW dan tangki bahan api 91.5 liter.
  • Tayar ganti bersaiz penuh; waranti kenderaan enam tahun, 150,000 km.
  • Hanya 100 km jarak EV berbanding 440 km untuk I-Pace.
  • But 147 liter adalah 509 liter lebih kecil berbanding I-Pace.
  • Tiada navigasi atau head-up display.

I-Pace

  • Jarak EV 440 km daripada bateri 90 kWh.
  • But 656 liter walaupun badannya lebih pendek, iaitu 4,682 mm.
  • Navigasi, head-up display dan but berkuasa dengan pembukaan tanpa sentuhan.
  • Lima tempat duduk berbanding tujuh untuk Denza B8.
  • Pengecasan DC 100 kW adalah 20 kW lebih rendah berbanding Denza B8.
  • Tiada tayar ganti bersaiz penuh, lampu kabus hadapan atau night vision.
Harga & ringkasan
HargaRM459,939RM460,800
Jenis badanSUVSUV
SegmenExecutiveCompact Executive
PemasanganCBUCBU
Pemilikan
Cukai jalan / tahunRM439RM545
Penggerak kuasa
Kapasiti1,997 cc
Kuasa kuda192 hp
Tork350 Nm
Bahan apiPetrol Plug-in HybridElectric
Bilangan motor22
Kuasa kuda motor670 hp395 hp
Tork motor760 Nm696 Nm
Kapasiti bateri36.8 kWh90 kWh
Jarak EV100 km440 km
Kadar pengecasan (AC)11 kW11 kW
Kadar pengecasan (DC)120 kW100 kW
Pacuan
TransmisiSingle Ratio AutomaticSingle Ratio Automatic
PacuanAll Wheel DriveAll Wheel Drive
Prestasi & Kecekapan
0-100 km/j4.8 seconds4.8 seconds
Kelajuan maksimum180 km/h
Dimensi
Panjang5,195 mm4,682 mm
Lebar1,994 mm1,895 mm
Tinggi1,905 mm1,565 mm
Jarak roda2,920 mm2,990 mm
Berat3,305 kg
Tangki minyak91.5 litres
Pintu55
Tempat duduk75
Ruang but147 litres656 litres
Tayar depan275/55R20245/50R20
Tayar belakang275/55R20245/50R20
Tayar gantiFull SizeTyre Repair Kit
Tayar kilangMichelin Pilot Sport EVGoodyear Eagle F1
Casis
PemasanganChina (CBU)Austria (CBU)
Suspensi depanDouble WishbonesDouble Wishbones
Suspensi belakangDouble WishbonesMulti-link
Roda depan20" Alloys20" Alloy
Roda belakang20" Alloys20" Alloy
SterengRack and Pinion (Electric Power Steering)Rack and Pinion (Electric Power Steering)
Nota casisDiSus-P Hydraulic SuspensionAir Suspension
Penarafan Keselamatan Perlanggaran
EuroNCAP5 bintang
Keselamatan
Beg udaraDriver and Front Passenger, Front and Rear Side Airbags, Curtain Airbags, Front Centre Airbag,Driver and Passenger, Front Side, Front and Rear Curtain
ABS/EBD
Kawalan kestabilan
Penggera
Immobilizer
Fungsi mematikan beg udara
Kunci keselamatan kanak-kanakElectric for Rear DoorsElectric for rear doors
Tali pinggang keledar7 Three-point5 Three-point
Sistem maklumat titik buta
ISOFIXAvailable on Outer Second Row SeatsAvailable for two outer rear passenger seats
Sistem brek autonomusYesYes
Bantuan mengekal lorongSteering CorrectionSteering Correction
Amaran perlanggaran
Peringatan tali pinggangAll SeatsFor all seats
Penglihatan malamYes
Lampu
Lampu utamaLED ProjectorsLED Projectors
Lampu belakangFull LEDLED
Lampu siang LED
Lampu kabus depan
Lampu kabus belakang
Penunjuk arah cermin sisi
Kabin
Tempat duduk depanPowered Front Seats with Ventilation, Memory and Massaging12-Way Power-Adjustable Front Seats
Tempat duduk belakang60:40 Split-folding with Power Recline & Sliding, Ventilation, 50:50 Split-folding Third Row40:20:40 Split-folding
Penghawa dingin depanDual-zone Automatic Climate ControlDual-Zone Automatic Climate Control
Penghawa dingin belakangSingle-zone Automatic Climate ControlRear Vents
SunroofPanoramic SunroofPanoramic Roof
Soket kuasa2 Front, 2 Rear, 1 Boot
Lampu dalamanMap Lights, Ambient LightingMap Lights and Ambient Lights
Pemegang cawan2 Front, 4 Rear2 Front, 2 Rear
Bidai matahariSunroof Shade
Audio17.3" Touchscreen with Wireless Apple CarPlay & Android Auto, 18-speaker Devialet Sound System10" Pivi Pro Infotainment System
Kemudahan
Tingkap kuasaFour Windows, Auto Up and Down with Anti PinchFour Windows, Auto Up and Down with Anti Pinch
Penghidup enjinKeyless Push ButtonKeyless Push Button
KunciKeyless OperationKeyless operation
Auto start/stop
Lampu utama automatik
Pengelap automatik
Cruise controlAdaptive Cruise ControlActive Cruise Control
Kawalan audio pada stereng
Stereng boleh laras (tilt)
Stereng boleh laras (teleskopik)
Pelarasan stereng elektrik
Operasi butSide Opening BootPowered Boot, Contactless Opening
Sensor parkir depan4 Sensors4 Sensors
Sensor parkir belakang5 Sensors4 Sensors
Kamera undurYes, 360-degree CameraYes
Cermin sisi lipat automatik
Bluetooth
Navigasi
Paparan head-up
Pintu kuasaAll Doors
Bantuan mula menanjak
Kluster meterFull LCD MonitorFull LCD Monitor
Brek parkirElectronicElectronic
Waranti
Jarak waranti (pengeluar)150,000 km150,000 km
Waranti pengeluar6 tahun5 tahun
Nota waranti8-years/160,000 km Drivetrain Warranty, 8-year/150,000 km Battery Warranty8-year/160,000 km Battery Warranty

Spesifikasi dipaparkan untuk varian yang dipilih bagi setiap kereta. ✓ menandakan angka lebih baik di mana lebih rendah/tinggi memang objektif lebih baik. Cukai jalan: Semenanjung Malaysia, pendaftaran persendirian.

Soalan Lazim B8 vs I-Pace

Denza B8 atau Jaguar I-Pace, mana lebih baik?

Jaguar I-Pace lebih baik untuk perjalanan jauh menggunakan kuasa elektrik sepenuhnya dan membawa barangan, dengan jarak 440 km serta but 656 liter. Denza B8 pula lebih baik untuk tujuh penumpang dan fleksibiliti plug-in hybrid, tetapi jarak EV-nya hanya 100 km.

Berapakah perbezaan harga?

Jaguar I-Pace berharga RM460,800 manakala Denza B8 berharga RM459,939, jadi Jaguar RM861 lebih mahal.

Yang mana satu mengecas lebih pantas menggunakan kuasa DC?

Denza B8 mempunyai kadar pengecasan DC lebih tinggi, iaitu 120 kW berbanding 100 kW untuk Jaguar I-Pace. Kedua-duanya menggunakan pengecasan DC CCS dan menyokong pengecasan AC 11 kW melalui penyambung Type 2.

Lagi perbandingan

Nak beli salah satu? Jual kereta lama, terima bayaran dalam 24 jam